Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron www to nic innego, jak działania, które mają wynieść Twoją stronę na pierwsze miejsce w rankingu. Tym rankingiem jest lista wyników wyszukiwania w danej wyszukiwarce, np. Google, Yahoo, Onet etc. Jeśli znajdziesz się na pierwszym miejscu – wygrałeś. Co jest nagrodą? Uwaga internautów.

Na kolejne strony listy wyników wyszukiwania wchodzimy w desperacji, kiedy nuda zdaje się nas zabijać. W każdej innej sytuacji, nie tracimy czasu na mało znaczące witryny. Tak więc, jeśli nie ma Cię w TOP 10, nie istniejesz w sieci!

Pozostaje pytanie: na czym właściwie polega pozycjonowanie stron?

Mówiąc najprościej, pozycjonowanie stron polega na takim przygotowaniu strony, aby została ona zauważona przez wyszukiwarkę. Dodatkowo, żeby reklama była skuteczniejsza, strona jest pozycjonowana na wskazane frazy (słowa kluczowe). Dzięki takiemu rozwiązaniu, Twoja strona ukaże się tym internautom, którzy wpisali dane słowo kluczowe w wyszukiwarkę (czyli są faktycznie zainteresowani tematyką).

Możesz pozycjonować swoją stronę sam – o ile masz wiedzę, czas i cierpliwość. Pozycjonowanie jest bowiem procesem długotrwałym i wymagającym systematycznych działań. Zamiast więc skazywać się na frustrację, zleć to profesjonalistom.

Pozycjonowanie